Ve druhém kole posledního kola Ligy mistrů vypadly dva týmy La Ligy najednou. V tomto kole soutěže také vypadly oba týmy Premier League najednou. Real Madrid opět neprohrál s Manchesterem City a vyhrál na penalty. Manchester City měl absolutní domácí převahu, ale nečekal, že by mohl se soupeřem prohrát. Rekord Manchesteru City v postupu do semifinále Ligy mistrů tři roky po sobě překonal Real Madrid. Hráči odcházeli ze hřiště s vyčerpaným tělem především zklamání.

Soudě podle trendu vyřazování týmů z Ligy mistrů letos vypadnou i dva bundesligové celky v semifinále najednou? Pokud se tak stane, pak Kylian Mbappé oblékne Dětské Fotbalové Dresy Paris Saint-Germain pro zápas proti Realu Madrid. Každý ví, že Kylian Mbappé bude v příští sezóně oblékat Dětské Fotbalové Dresy Real Madrid, takže zápasová scéna se bude mísit s mnoha emocemi. Čtvrtfinále Ligy mistrů je za námi a cíle Manchesteru City získat tituly v řadě nelze dosáhnout.

Síly Manchesteru City a Realu Madrid se navzájem omezují v závislosti na jejich taktických výhodách. Zdálo se, že Manchester City měl v tomto zápase smůlu, protože nedokázal skórovat na více střel. Real Madrid slepě bránil ofenzívu Manchesteru City a v taktickém zařizování měl jednoznačně převahu. Manchester City nečekal, že penalta nakonec rozhodne o výsledku, jinak by tým tyto mistry pokutových kopů nenahradil.